Menu

Cafeteria

Skriv til infoudvalg@b73.dk for at få opdateret listen. Send venligst også jeres email til os, så skriver vi den på listen.

 Vi mangler hjælpere. Så skriv til stotteforeningen@b73.dk, hvis du har lyst til at hjælpe med pasning af cafeteria.

 Hvis du vil skrive til alle på nedenstående liste, gøres det nemmest ved at skrive til cafeteria@b73.dk.

Nr.:

Hjælpere 2017.

   

Uge

 

1

Glenn og Karin
21710864

Annelise Ibsen
22822230

Benjamin Nielsen
61703702

39, lør uge 41 og lør uge 43

 

2

 Tina Steen
40208341

Herre Senior
Rene Jørgensen
23495299
 

41


3

 John Nielsen  

 

33, lør og søn

  

 

4

 Helle Sode  

 

Tir og tor uge 42

 

 

5

 Gitte Demant
24469750

Gitte Madsen
+ Line

 

 

 

 uge 33, man,ons
 uge 34, lør,søn
 uge 36 tir, tors

 

7  Henrik Madsen
25709070
John Gitte/Line  

 

7 John og Inger Nielsen
23817517

 Lisbeth Persson
22978860
 Bente Laursen
23746175

40

 
8 Frank Østergård
21403451

Jørgen Drewiak
51239541

 

Helle Hansen
22906188 

Kim Jensen
20719761

35

        

 

Åbningstider :
Mandag-Torsdag: 17.30-21.30
Fredag efter behov
Lørdag        : 9.00-20.00
Søndag       : 9.00-16.00

Åbningstiderne kan blive tilpasset efter behov.

 

Udlejning: www.b73.dk/book-klubhus 

Indkøb : John Nielsen   Tlf: 23817517 - john.nielsen@b73.dk

Husk: Cafeterie-festen holdes første weekend i November.

 

Klubbens kampe
December 2017
16.
lørdag
10.30
B. 73, Slagelse
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Stadion Vest Kunstgræs
Herlufsholm GF
Stadion Vest Kunstgræs
16.
lørdag
11.00
Ringsted IF (1)
5 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Ringsted Stadion
B. 73, Slagelse
Ringsted Stadion
16.
lørdag
12.00
B. 73, Slagelse
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Stadion Vest Kunstgræs
Brøndbyernes IF
Stadion Vest Kunstgræs
16.
lørdag
14.00
B. 73, Slagelse
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 2
Stadion Vest Kunstgræs
Gladsaxe-Hero BK
Stadion Vest Kunstgræs
17.
søndag
10.30
B. 73, Slagelse
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Stadion Vest Kunstgræs
KFUM BK, Roskilde
Stadion Vest Kunstgræs
17.
søndag
11.45
Solrød FC
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 3
Solrød Idrætscenter
B. 73, Slagelse
Solrød Idrætscenter
17.
søndag
12.00
B. 73, Slagelse
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Stadion Vest Kunstgræs
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Stadion Vest Kunstgræs
17.
søndag
12.00
BK Avarta
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
B. 73, Slagelse
Espelunden Kunstgræs
17.
søndag
13.12
Holmegaard GB
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
B. 73, Slagelse (1)
Karlslunde-hallerne
17.
søndag
13.48
B. 73, Slagelse (1)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
FK Sydsjælland 05
Karlslunde-hallerne
17.
søndag
14.00
B. 73, Slagelse
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 4
Stadion Vest Kunstgræs
Haslev FC
Stadion Vest Kunstgræs
17.
søndag
14.24
B. 73, Slagelse (1)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
Farum BK (3)
Karlslunde-hallerne
17.
søndag
14.48
Havdrup GI
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
B. 73, Slagelse (1)
Karlslunde-hallerne